Monday, 9 April 2018

FREELANCER- ZALETY I WADY PORZUCENIA KORPORACJI

Coraz więcej osób decyduje się na porzucenie pracy na etacie dla korzyści z bycia freelancerem.

Chcielibyśmy przedstawiać najważniejsze zalety takiej decyzji oraz wiążące się z tym wady.

Założenie własnego przedsiębiorstwa  może zmienić nasze życie zarówno w pozytywny jak i negatywny sposób.

Wypunktowaliśmy najważniejsze plusy:

  1. Elastyczne godziny pracy.

Niewątpliwie jest into największa zaleta, wynikająca z ogromnych możliwości. Jeżeli decydujemy się na dłuższy sen nie stanowi into problemu, w tym wypadku popracujemy po prostu dłużej o innej porze dnia. Sami wybieramy najbardziej korzystne I produktywne dla nas godziny, co dużo lepiej wpływa d e efektywność naszej pracy. Z przeprowadzonych badań wynika, że przeciętny pracownik w korporacji jest produktywny jedynie (lub aż, tutaj kwestia sporna) 6 godzin w ciągu dnia. W związku z tym, że nie jest into tradycyjny version etatu, bycie freelancerem pozwala na swobodę w tej kwestii.

  1. Kontrola nad miejscem pracy oraz otoczeniem

Zatrudniając się w danym miejscu musimy przystosować się do środowiska. Nie mamy wpływu gdzie oraz z kim pracujemy. Dostajemy określone biurko, które musimy polubić. To samo dotyczy osób, z którymi będziemy kooperować. To nie my odpowiadamy za tworzenie zespołu, ponieważ do nas należy zaaklimatyzowanie się w określonym otoczeniu.

Zupełnie inaczej wygląda to z perspektywy freelancera. Mamy szereg możliwości: praca w domu, a może w  biurze coworkingowym, gdzie poznamy szereg interesujących osób.

Co najważniejsze sami wybieramy pracowników, z którymi chcemy obcować.

  1. Brak nadzoru

Bycie szefem dla samego siebie into duży komfort, co oznacza, że odpowiadamy jedynie przed swoimi klientami.   Musimy dbać o jak najlepszy wizerunek  firmy, ponieważ sami stajemy się jej wizytówką. Nie musimy jednak tłumaczyć się z niepowodzeń. Jesteśmy niezależni I into my decydujemy jak pozycjonować brand.

  1. Większe korzyści finansowe.

Praca dla kogoś into wykonywanie określonych projektów, a zyski są dzielone. Kiedy wybieramy bycie freelancerem,  efekty pracy zbieramy tylko dla siebie.  Dzięki temu mamy możliwości inwestowania w w biznes. To co przeznaczymy gotówkę zależy tylko od nas.

  1. Ograniczony dress code

Na spotkania z klientami należy zachować odpowiedni ubiór, jednakże w pozostałe dni into od nas zależy jaki wybieramy styl. Dla wielu osób jest into ogromny atut, szczególnie tych, które przywykły do nadzoru.

  1. STOP korporacji

Freelancer rozpoczynający działalność gospodarczą przyjmuje wiele ról. Jest dyrektorem generalnym, dyrektorem finansowym i dyrektorem ds. Operacyjnych, który nadzoruje całość.

To może być zniechęcające dla niektórych osób. Ale pozytywny jest aspekt, że odrzucamy lekturę nudnych, korporacyjnych maili.

  1. Motywacja

Kiedy kontrolujemy swoje finanse, zarówno dochód, jak i wydatki, stajemy się bardziej zmotywowani. Wiemy, ile trzeba zarabiać każdego miesiąca, aby pokryć potrzeby biznesowe.

  1. Niestabilne wynagrodzenie

Wykonanie jednego projektu może przynieść duży zysk, przy czym kolejny nie musi być tak zachwycający. Trzeba być przygotowanym na różnorodne wpływy finansowe. Dlatego tak ważne jest zaangażowanie w każde najmniejsze zlecenie.

  1. Ciągła dyspozycyjność?

Decydowanie w jakich godzinach pracujemy ma swoje zalety, ale również posiada inną stronę medalu. W wielu przypadkach musimy stale być pod mailem oraz telefonem. Eksperci od wizerunku biznesowego uczulają — profesjonalny freelancer powinien określać godziny swojej dostępności. Nie musimy biec do telefonu nawet jeśli dzwoni nasz dobry klient. Jeśli wybrał późną porę, zdecydowanie może poczekać, aż oddzwonimy.

  1. Odpowiedzialność za klientów

Od teraz into my sami jesteśmy odpowiedzialni za kompletowanie klientów co oznacza narażenie d e większy stres. Jednocześnie dbanie o markę, reklamę oraz advertising. Dla jednych może into być tylko zaleta — wybór klienta, z którym współpraca nie przebiega płynnie oznacza rezygnację z niego.

Z naszej perspektywy dużo bardziej opłaca się porzucenie etatu dla korzyści z bycia freelancerem. To samo dotyczy założenia większego przedsiębiorstwa. Jest into ogromna szansa na rozwój osobisty oraz finansowy.

Obecnie, aby prowadzić swoją firmę i dobrze prezentować się na rynku nie trzeba wynajmować luksusowego biura.   Dzięki biurom wirtualnym, które w ofercie mają wynajem sali konferencyjnej, zyskujemy dużo więcej,  zmniejszając w ten sposób koszty prowadzenia działalności.

Source

https://hubkolektyw.pl/freelancer-zalety-wady-porzucenia-korporacji/source http://www.sandiegojobsondemand.com/freelancer-zalety-i-wady-porzucenia-korporacji/

No comments:

Post a Comment